EhitusPortaal - pühapäev, . mai 2020  
pühapäev, 31. mai 2020 kasutajaid: 8144
 F   foorumi teemad:
» Vastab ehitusspetsialist Aivo Küling
» Ahjud, kaminad
» Aiad, väravad
» Aknad, uksed
» Ehituskeemia
» Elekter
lisa uus postitus ›
 H   hanked:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» muud hanked
» peatöövõtt
» projekteerimine
lisa uus postitus >
 R   kuulutused:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» Muud kuulutused
» muud pakkumised
» tööpakkumised
» võlglased ja petised
lisa uus postitus >
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


Saada sõbrale  Prindi see lehekülg 
Tõnisson: Euroopa Liidu hurraa hakkab läbi saama

Endise majandusministri Liina Tõnissoni sõnul oli Eesti rekordiline majanduskasv tingitud Euroopa Liiduga liitumisega seotud suurtest ootustest.
“Euroopa Liiduga liitudes olid nii suured võimalused. Ootasime, arvasime, et nii saabki jäädavalt,” rääkis Tõnisson tänasel tööandjate keskliidu konverentsil. Tema sõnul ei saa me enam “hüpata ühelt lillelt teisele, sel ajal kui sipelgas töötas.”

Tõnissoni sõnul oleks riik 2004. aastal pidanud arvestama sellega, et tööjõu vaba liikumine tõi endaga paratamatult kaasa suuremad palgad ja inflatsiooni. Ta täpsustas, et riigi all peab ta silmas kõiki - nii valitsust, riigikogu kui ka Eesti Panka.

“Meie ei osanud inflatsiooni tõusu õhinas ette näha, poliitiliselt oli nii oluline maailmale kinnitada, et euro tuleb,” tõdes ta.
Paratamatusena tõi ta välja riigi kontrolli puudumise rahasüsteemi üle. “Meie oma rahasüsteemi ei kontrolli, sest me ei kontrolli oma suuremaid kommertspanku – see on tänase süsteemi paratamatus,” ütles ta.

Tõnissoni hinnangul võttis tänavu eurotsooniga liitunud Sloveenia inflatsiooni teadlikult kontrolli alla, kuid pärast eurole üleminekut laskis sel taas üles kerkida.

“See on näide, sellest, et meie lootsime, et vaba turumajandus kõigi oma Euroopa Liiduga liitumise järgsete faktide ilmnemisega toob langeva inflatsiooni meile kandikul kätte, see oli naiivsus,” sõnas endine majandusminister.

Rääkides majanduskasvu aeglustumisest, on Tõnisson kindel, et kriisi Eesti majanduses mitte kusagilt ei paista, ning kui majanduskasv jääks 4-5 protsendi piiresse, oleks see maailma kontekstis ikkagi suurepärane tulemus.
Allikas;EPL Online


» tagasi eelmisele lehele
 E  ehituslingid:
» EEEL
» Eesti Ehitusturg
» Eesti Puitmajaliit
» EETL
» Ehitaja
» Ehitusbörs
» Ehituskaar
» Ehituskeskus
» Ehitusseadus
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


 © EhitusPortaal   Klienditeeninduse telefon: 56 467 469   ja e-post: klienditeenindus@ehitusportaal.ee - (aega kulus: 0.013537)