EhitusPortaal - kolmapäev, . märts 2019  
kolmapäev, 20. märts 2019 kasutajaid: 8048
 F   foorumi teemad:
» Vastab ehitusspetsialist Aivo Küling
» Ahjud, kaminad
» Aiad, väravad
» Aknad, uksed
» Ehituskeemia
» Elekter
lisa uus postitus ›
 H   hanked:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» muud hanked
» peatöövõtt
» projekteerimine
lisa uus postitus >
 R   kuulutused:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» Muud kuulutused
» muud pakkumised
» tööpakkumised
» võlglased ja petised
lisa uus postitus >
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


Saada sõbrale  Prindi see lehekülg 
Eurostat: eestlased on loiud internetiostude tegijad

Eestlased kasutavad ostude sooritamiseks internetti teistest Euroopa Liidu riikidest oluliselt vähem, kuigi Eesti on internetikasutajate hulgalt EL-is esimeste seas, selgub reedel avalikustatud Eurostati uuringust.

Mullu kasutas Eestis ostude sooritamiseks internetti üheksa protsenti inimestest, samas oli see näitaja Euroopa Liidu 27 liikmesriigis keskmiselt 30 protsenti.

Portugalis oli interneti kaudu ostjate osakaal sama suur kui Eestis - üheksa protsenti. Veel loiumad interneti teel ostjad on Euroopa Liidus Kreekas (kaheksa protsenti), Leedus (kuus protsenti) ning Bulgaarias ja Rumeenias (mõlemas kolm protsenti).

Turvalisuse kaalutlustel on internetist ostmisest Eestis loobunud 12 protsenti inimesi. Sama näitaja ehk 12 protsenti on ka EL-i 27 liikmesriigi puhul keskmiselt.

Internetikasutajate poolest on Eesti Euroopa Liidus esimeste seas. Eestis on viimase kolme kuu jooksul internetti kasutanud 64 protsenti inimestest, EL-i 27 liikmesriigis oli see näitaja eelmisel aastal keskmiselt 57 protsenti.

Kõige suurem internetikasutajate osakaal on EL-is Hollandis (84 protsenti), Taanis (81 protsenti), Rootsis (80 protsenti) ja Soomes (79 protsenti).

EL-i maadest kasutavad internetti kõige vähem Rumeenia (24 protsenti), Bulgaaria (31 protsenti) ja Kreeka (33 protsenti) inimesed.

Internetipanganduse osakaalult on Eesti Euroopa Liidu keskmisest oluliselt kõrgamal kohal. Euroopa Liidus on inernetipanka kasutanud 44 protsenti internetikasutajatest.

Kõige enam kasutatakse EL-is internetipankade teenuseid Soomes (84 protsenti), millele järgneb Eesti (83 protsenti). Kolmandal kohal on Holland, kus internetipanga teenuseid kasutab 77 protsenti internetikasutajatest.

Kõige vähem on internetipangad levinud Bulgaarias, kus seda teenust on kasutanud vaid viis protsenti internetikasutajatest. Järgnevad Rumeenia (seitse protsenti) ja Kreeka (12 protsenti).

Arvutiviirustega on EL-is kokkupuuteid olnud 23 protsendil internetikasutajatest. Eesti arvutite turvalisus on uuringu järgi EL-i keskmisest kõrgem, kuna siin on viirustega kokkupuuteid olnud vaid 15 protsendil arvutikasutajatest.

Veel väiksem näitaja on vaid Tšehhis, kus viirustega on kokkupuuteid seitsmel protsendil arvutikasutajatest.

Kõige rohkem on viirustega hädas leedulased, nendest 41 protsenti on oma arvutist viiruseid leidnud.

Uuringufirmad küsitlesid Euroopa statistikaameti Eurostat tellimusel kõigis 27 Euroopa Liidu liikmesriigis 16-74-aastaseid elanikke. Küsitlused toimusid eelmisel aastal.

Küsimus turvalisuse kaalutlusel internetiostudest loobumise kohta kajastab 2006. aastat.

Allikas, BNS


» tagasi eelmisele lehele
 E  ehituslingid:
» EEEL
» Eesti Ehitusturg
» Eesti Puitmajaliit
» EETL
» Ehitaja
» Ehitusbörs
» Ehituskaar
» Ehituskeskus
» Ehitusseadus
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


 © EhitusPortaal   Klienditeeninduse telefon: 56 467 469   ja e-post: klienditeenindus@ehitusportaal.ee - (aega kulus: 0.011326)