EhitusPortaal - neljapäev, . märts 2019  
neljapäev, 21. märts 2019 kasutajaid: 8049
 F   foorumi teemad:
» Vastab ehitusspetsialist Aivo Küling
» Ahjud, kaminad
» Aiad, väravad
» Aknad, uksed
» Ehituskeemia
» Elekter
lisa uus postitus ›
 H   hanked:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» muud hanked
» peatöövõtt
» projekteerimine
lisa uus postitus >
 R   kuulutused:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» Muud kuulutused
» muud pakkumised
» tööpakkumised
» võlglased ja petised
lisa uus postitus >
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


Saada sõbrale  Prindi see lehekülg 
Osta või müüa? Raisakotkad otsivad saaki

Uus Maa Kinnisvarabüroo tegevjuht ütles täna, et raisakotkad on üles tõusnud ning otsivad haigeid loomi, keda alla neelata. Neist tehinguist on oodata 50% tootlust.

Mulle väga meeldib lugeda analüütikute prognoose, ütles Mika Sucksdorff. \"Paljud mu tuttavad arvavad, et juhtub nii nagu Maris Lauri ütles, et tuleb ports pankrotte ja siis hakkab turg jälle üles minema. Kas nii aga juhtub, me ei tea. Näeme ehk aasta lõpuks,\" rääkis ettevõtte juht.

Sucksdorffi sõnul on tore lugeda statistikat, aga see on väga üldine ning võime välja lugeda valesid asju: \"Järelduse tegemiseks ei tasu vaadata vaid ühte graafikut. Tuleb rääkida inimestega ja viia end asjaga kurssi.\"

\"Kui mina ostsin Soomes oma esimese korteri, siis sõbrad ütlesid, et oled täitsa sooda. Samas olid sõbrad väga meelitatud, sest selles kesklinna korteris oli hea koos käia. Kui korteri umbes viie aasta pärast maha müüsin, olin teeninud umbes 30%. Sõprade ahastuseks ostsin samal päeval uue korteri, ja seda samas majas. See oli just selline korter, millest olin unistanud, rõdu ja avara köögiga.

Korter on ikkagi investeering umbes viieks aastaks. Kui vaadata aga spekulandi pilguga, siis turul on praegu ka väga häid investeerimisvõimalusi. Raisakotkad on üles lennanud ja otsivad neid loomi, kes on haiged ja kokku kukkunud. Seal on tootlus 50%.

Ostjaid on praegugi, kes peavad üürihindu liiga kalliks, kes loovad oma esimest ühist pesa või vajavad suuremat pesa, välismaalased ja fondid. Investorid helistavad ja küsivad, kas meil on midagi, näiteks inimesi, kel on koduvahetuslaenuga kiire või hätta jäänud arendusi,\" rääkis kinnisvaraettevõtja.

Kas kinnisvara osta või müüa? \"Mina ütlen, et võite teha seda mõlemat. Häid tehinguid saab teha alati, sõltumata parasjagu valitsevast turuolukorrast. Nagu kingsepa lastel pole kingi, pole Uus maa kinnisvarabüroo juhil oma kodu. Nagu teate, paljud on minu kabinetis käinud ja pakkunud oma objekti. Olen aga paar hiirekest omale ära fikseerinud ja ootan õiget hetke. Piirkonnana olen endale välja valinud Nõmme. Aga ka Tallinna kesklinnas, Kadriorus ja mujal on häid objekte, kus tootlus on garanteeritud. Võib öelda, et kinnisvaraturu põhi on juba käes,\" rääkis ta.


Allikas;Äripäev


» tagasi eelmisele lehele
 E  ehituslingid:
» EEEL
» Eesti Ehitusturg
» Eesti Puitmajaliit
» EETL
» Ehitaja
» Ehitusbörs
» Ehituskaar
» Ehituskeskus
» Ehitusseadus
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


 © EhitusPortaal   Klienditeeninduse telefon: 56 467 469   ja e-post: klienditeenindus@ehitusportaal.ee - (aega kulus: 0.013423)