EhitusPortaal - neljapäev, . märts 2019  
neljapäev, 21. märts 2019 kasutajaid: 8049
 F   foorumi teemad:
» Vastab ehitusspetsialist Aivo Küling
» Ahjud, kaminad
» Aiad, väravad
» Aknad, uksed
» Ehituskeemia
» Elekter
lisa uus postitus ›
 H   hanked:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» muud hanked
» peatöövõtt
» projekteerimine
lisa uus postitus >
 R   kuulutused:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» Muud kuulutused
» muud pakkumised
» tööpakkumised
» võlglased ja petised
lisa uus postitus >
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


Saada sõbrale  Prindi see lehekülg 
FT: Balti majandust ootab karm maandumine

2004. aastal Euroopa Liiduga ühinemine on soodustanud majanduskasvu, struktuurifondide toetused on lisanud vaid hoogu ehitusbuumile Balti riikide pealinnades, kirjutas The Financial Times.
Samal ajal on migratsioon läände tõuganud ülespoole palgad ja väljaspool riiki teenitud raha on lisanud hoogu kinnisvarainflatsioonile.

Läti rahandusministeeriumi esindaja Irena Krumane sõnul ei ole lätlastel olnud kümnendeid selliseid võimalusi. \"Noori inimesi mõjutab agressiivne meedia ja nad tahavad kõike nüüd ja kohe,\" lisas ta.

Majanduskasvu kiirus, eriti Lätis, on teinud murelikuks mitmed rahvusvahelised reitinguagentuurid. Standard & Poor\'s alandas eelmisel nädala Eesti reitingu väljavaate negatiivseks, mais sai negatiivse reitingu väljavaate Leedu ja ka Lätil ei lähe paremini.

Kasvu mootoriks on olnud sisenõudluse kasv, sest palgad tõusevad ja laenamine kasvab. Selle tagajärjel kasvab inflatsioon ja kinnisvarahinnad.

20% palgatõus on tuntavalt kiirem kui produktiivsuse kasv. See vaikselt uuristab ettevõtete konkurentsivõimet, samal ajal kasvab import kiiremini kui eksport.

Majanduskriis saabub siis, kui Balti riikide tarbijad muudavad äkki oma harjumusi, sest lootused jätkuvaks majanduskasvuks purunevad. See võib viia kinnisavarakrahhini ja majanduskasvu pidurdumiseni.

Selline raske maandumine võib Balti riike oodata teel, mille nad valisid Lääne-Euroopale järelejõudmiseks. Isegi rikkaima Balti riigi, Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) inimese kohta on vaid kaks kolmandikku ELi keskmisest.

Allikas;Äripäev


» tagasi eelmisele lehele
 E  ehituslingid:
» EEEL
» Eesti Ehitusturg
» Eesti Puitmajaliit
» EETL
» Ehitaja
» Ehitusbörs
» Ehituskaar
» Ehituskeskus
» Ehitusseadus
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


 © EhitusPortaal   Klienditeeninduse telefon: 56 467 469   ja e-post: klienditeenindus@ehitusportaal.ee - (aega kulus: 0.011502)