EhitusPortaal - neljapäev, . aprill 2019  
neljapäev, 25. aprill 2019 kasutajaid: 8058
 F   foorumi teemad:
» Vastab ehitusspetsialist Aivo Küling
» Ahjud, kaminad
» Aiad, väravad
» Aknad, uksed
» Ehituskeemia
» Elekter
» Fassaad
» Katused
» Konstruktsioonid
» Krundid
» Küttesüsteemid
» Köögid
» Põrandad, trepid
» Projekteerimine
» Renoveerimine
» Saunad, vannitoad
» Seinad
» Signalisatsioon
» Siseviimistlus
» Soojustus
» Ventilatsioon
» Vesi ja kanalisatsioon
» Vundament
» Üldehitus
lisa uus postitus ›
 H   hanked:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» muud hanked
» peatöövõtt
» projekteerimine
lisa uus postitus >
 R   kuulutused:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» Muud kuulutused
» muud pakkumised
» tööpakkumised
» võlglased ja petised
lisa uus postitus >
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


Saada sõbrale  Prindi see lehekülg 
Foorum
palkmaja
cameeleon 12:28 28-01-2005

kas mul on teie arust õigus kui ma arvan, et palkmaja tuleks soojustada meie ilmaoludes ja kui teda soojustada siis seestpoolt näiteks ning kui paksult villa peaks kasutama sellisel juhul ?!

Alo Karu 00:00 14-10-2006

Palkmaja soojustusvajadus sõltub eelkõige sellest, kas majas elatakse aastaringselt ja samuti seina paksusest ning palkide tihendusest.
Palkmaja lubab üldiselt soojustada nii seest, kui väljastpoolt, kuid parem lahendus on siiski väljastpoolt soojustamine.
Soojustuse paksuse valik sõltub samuti palkseina paksusest (soojajuhtivusest). See on arvutattav. Soovitan vaadata ISOVER rakendusjuhiseid, mis peaksid olema saadaval Isoveri stendides ehitusmaterjalide kauplustes, kindlasti aga ehituskeskuses Rävala pst. 8 Tallinn ja Isoveri esindustes.

Üks hea lahendus on välja pakutud järgmine:
Olemasolevale seinale on paigaldatud vertikaalkarkass 50x100 samm 600, selle vahele Isover 565-KL-100 klaasvill,sellele puidust horisontaalkarkass 50x50 samm 600, mille vahele Isover 565 -KL-50.
Tuuletõkkena ei soovitaks kasutada 13 mm enamlevinud tuuletõkkeplaate (rohelised) vaid Isover RKL-30 spetsiaalseid sulundsoontega varustatud tuuletõkkeplaate.
Ilmselt sobib palkmajale enim puitmaterjalist fassaadikate. Selle paigaldamiseks tuleb tuuletõkkele sammuga 600 paigaldada distantsroov min.20mm paksusest lauast, millele kinnitub voodrilaudis.
Sellise lisasoojustussüsteemi soojajuhtivus on Isoveriu andmetel 0,25 W/m2. piirdde summaarne soojajuhtivus sõltub olemasoleva seina soojajuhtivusest.
lähemat infot saab ka www.isover.ee või Isoveri e- posti aadressil myyk@isover.ee

zulu 00:00 14-10-2006

sega teemasse vahele, kui paks peaks olema palk, et ei oleks vaja soojustada ?? aitäh

Alo Karu 00:00 14-10-2006

Palksein ei ole homogeenne tarind: Eelkõige sõltub tema soojapidavus palkide vahe tihedusest ja soojapiadavusest. Praktiliselt igasuguse palkmaja võib jätta soojustamata, oleneb palju kütta jõuad. Ei ole ise palkmaja asjatundja. Seepärast soovitan lugeda teemakohast raamatut, mis ilmus mõni aasta tagasi Ehitame kirjastuselt. Kahjuks ei mäleta täpset pealkirja, kuid sõna palkmaja oli sees. Peaks olema saadaval ka paremates raamatukauplustes, kuid küsida võib kirjastuselt Paldiski mnt. 25.

koppees 06:02 03-03-2007

Tere!
Siin ehituspetsialist lubab, et palkmaja võib soojustada nii seest kui väljast.
Paljud teised spetsialistid aga peavad rusikareegliks soojustamist väljastpoolt.
Ma ei ole insener ja seetõttu ei hakka teoreetilist juttu rääkima difusioonist, aurude osarõhkudest, kastepunktist, ega hakka tooma arvutusnäiteid ja graafikuid.
Tooksin näite praktilisest elust. Kui maja jääb pikemaks ajaks (aastateks) kütmata, siis tungib seintesse rõskus. Pikemaajaline liigniiskus aga loob head tingimused puidule ohtlikuke seente ja kahjurite eluks. Aastaid tühjalt ja kütmata majad ei kesta kaua.
Kui paneme sissepoole soojustuse, siis tekitame ju selle palkvälisseina jaoks sisuliselt samasuguse tingimuse, ehk isoleerime sellest toasoojuse. Kui isolatsiooni ja palktarindi vahele satub rõskus ja jääb sinna pikemaks ajaks, eriti suvel, siis võib arvata, mis juhtuma hakkab. Iseasi kui nähakse ette palktarindi ja soojustuse (tuuletõkke) vahele tuulutus ja palktarind töötab sisuliselt vaid voodrina.
Või näen ma tonti seal, kus seda pole?

Keskmine hinne:
 3 (#1)
Sinu hinne:Portaali toimetajatel on õigus kustutada kommentaare ja teemasid, mis ei vasta sisult headele tavadele so. kommentaarid, mis on teemavälised, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, õhutavad vaenu vms.
 E  ehituslingid:
» EEEL
» Eesti Ehitusturg
» Eesti Puitmajaliit
» EETL
» Ehitaja
» Ehitusbörs
» Ehituskaar
» Ehituskeskus
» Ehitusseadus
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


 © EhitusPortaal   Klienditeeninduse telefon: 56 467 469   ja e-post: klienditeenindus@ehitusportaal.ee - (aega kulus: 0.017864)