EhitusPortaal - kolmapäev, . aprill 2020  
kolmapäev, 1. aprill 2020 kasutajaid: 8134
 F   foorumi teemad:
» Vastab ehitusspetsialist Aivo Küling
» Ahjud, kaminad
» Aiad, väravad
» Aknad, uksed
» Ehituskeemia
» Elekter
lisa uus postitus ›
 H   hanked:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» muud hanked
» peatöövõtt
» projekteerimine
lisa uus postitus >
 R   kuulutused:
» ehitusmaterjalid
» ehitustööd
» Muud kuulutused
» muud pakkumised
» tööpakkumised
» võlglased ja petised
lisa uus postitus >
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


Saada sõbrale  Prindi see lehekülg 
SEB: Eesti majandus ei taastu enne 2011. aastat

Kuigi selle aasta teises pooles võime näha teatavat stabiliseerumist, ei saabu laiem majanduse taastumine Eestis enne 2011. aastat, kirjutavad SEB grupi analüütikud täna avaldatud regulaarses majandusülevaates Nordic Outlook.
Maailmamajanduse paranenud väljavaated on kindlasti heaks uudiseks ka Balti riikidele, lubades helgemaid väljavaateid ekspordis ning tööstuses, kuid taastumine neis riikides vältab kauem sisemiste kohandumisprotsesside pikaajalisuse tõttu, teatas SEB.

Sisenõudluse järsk langus on juba kaotanud kaks Balti riikide põhilist probleemi – väga suure jooksevkonto puudujäägi ning kõrge, palkade tõusust tuleneva inflatsiooni. Edaspidi võib oodata jooksevkonto tasakaalu või isegi kerget ülejääki – nagu tänavu. Hinnasurved jäävad nõrgaks.

Eestil on Balti riikidest kõige parem positsioon, et võita maailmamajanduse taastumisest, kuna eksport moodustab tervelt kolm neljandikku SKPst, võrreldes 40-60%ga Lätis ja Leedus. Lisaks on Eesti eksport vähem sõltuv Kesk- ja Ida-Euroopast, kus paljud riigid on jätkuvalt suure surve all ning mille valuutad on möödunud aasta jooksul odavnenud. Leedu on selle regiooniga enim kaubanduslikult seotud, kirjutas SEB oma analüüsis.

Euroalaga ühinemise perspektiive vaadates on Eesti Kesk- ja Ida-Euroopas ainus riik, millel on mingi võimalus ühineda rahaliiduga lähiaastatel, märgivad SEB analüütikud. Balti riikidest loodavad kõik liituda euroalaga, kuid ainult Eestil on reaalne võimalus euro kasutuselevõtuks 2011. aastal. Lätis ja Leedus on need plaanid juba ühe või rohkema aasta võrra edasi lükatud. Takistuseks on liiga suur eelarve puudujääk.

Allikas;Äripäev


» tagasi eelmisele lehele
 E  ehituslingid:
» EEEL
» Eesti Ehitusturg
» Eesti Puitmajaliit
» EETL
» Ehitaja
» Ehitusbörs
» Ehituskaar
» Ehituskeskus
» Ehitusseadus
Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus

Ehituskeskus


 © EhitusPortaal   Klienditeeninduse telefon: 56 467 469   ja e-post: klienditeenindus@ehitusportaal.ee - (aega kulus: 0.015288)